Uzun Bir İlişki İçin 5 İpucu

3
Görüntüleme

İlişkilerin karma karışık olduğu bu dönemde gerçek aşkı bulmak kolay değil, bulduysanız uzun bir ilişki olarak devam ettirmek daha da zor olabilir.

Aşk, elbette emek ister. Sevdiğiniz ve sizi seven birini bulduysanız gerçekten şanslısınız demektir. Ama bazen her şey istenilen gibi gitmeyebiliyor. İşte ilişkinizi uzun tutabilmek, mutlu sona erebilmek için size altın değerinde ipuçları.

1. Sevginizi sıklıkla gösterin

Aşkın tatil günü yoktur. Partnerinize onu ne kadar sevdiğinizi, takdir ettiğinizi gösterin. Bazen sözlü bazen küçük sürprizlerle. Sevdiğinizi elbette biliyor, ama tekrar tekrar görmesinin bir sakıncası yok.

2. Partnerinizi cepte görmeyin

Belkide çağımız ilişkilerinin en büyük problemlerinden birisi bu. Nasıl olsa benim! Olaylar bu noktaya gelirse partneriniz artık sevilmediğini düşünmekte haklı. Sorunları çözmeden kapatmak buna en büyük zemin hazırlayıcı. Dikkat edin, çırpının ve kendinize gelin.

3. Kendinize zaman ayırın

Tabiki birkaç gün ilişkiye ara vermek demek değildir bu. Ama arada bir akşam arkadaşlarınızla dışarı çıkın, ya da onun çıkmasına müsade edin, sıkboğaz etmeyin. Karşılıklı dinlenmiş ve birbirinizi özlemiş olun.

4. O’nun herşeyi olmaya çalışmayın

Bu sözcük pek gerçekçi değil. Herşeyi olamazsınız. Hayat ilişkiden ibaret değildir, hayat ilişkiyle beraberdir.

5. Aşkınızı sıcak tutun

Uzun süren ilişkilerde işler zamanla yavaşlayabilir. Bu esnada biraz alevlendirmek fena fikir olmaz. Beklenmeyen geziler, küçük hediyeler gibi fikirler tekrar ısınmanızı sağlayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuz girin
Lütfen adınızı girin