Neden Sürekli Yorgun Hissediyorsunuz

4
Görüntüleme

Ne kadar dinlensenizde, gece ne kadar uyusanızda, erken bile yatsanız yine de yorgun mu hissediyorsunuz? İşte muhtemel sebepleri.

Hangi mevsim olursa olsun sürekli bir yorgun modda gezebiliyoruz. Çoğu zaman hava koşullarına bağlıyoruz ama genelde yanlış yapıyoruz.

Susuzluk

Yanınızda her daim bir şişe su bulundurun. Vücudunuzu düzene sokan temel şeylerden birisi sudur. Gün içerisinde yeterince sıvı alımı gerçekleşmezse enerjinizde, modunuzda ve üretkenliğinizde düşüş yaşanır.

Aşırı Su Tüketimi

Gerçekten susuz kalmak kadar kötü. Ama korkmayın, sadece yatmadan önce çok su tüketmek sizi yorar. Hem de tuvalet ihtiyacı için uykunuz sık bölünebilir. En iyisi yatmadan birkaç saat önce son suyumuzu içmek.

Dağınık Bir Ev

Dağınık bir ev dinlenmenizi nasıl etkileyebiliyor? Son araştırmalara göre organize edilmiş düzenli bir ev iş şevkinizi artırıyor. Motive olunmuş bir iş şevki ile daha çabuk ve az yorularak geçirilen işgünü sizi dinç tutacaktır.

Sıcaklık

Gece boyunca iyi bir dinlenme için odanızı serin tutmanız gerekiyor. Evet özellikle kış aylarında dışarısı bu denli soğuk iken nasıl serin bir odada uyunur. Ama kalın bir yorgan ile siz ısının odayı çok ısıtmayın deriz.

Öfke İle Uyumak

Asla uyumaya sinirli gitmeyin. Eşinizle kavga bile etseniz uyumadan önce meseleyi çözmeye çalışın. Aksi halde beyniniz gece boyunca bu düşüncelerle dolu olacak ve sabaha kırmızı gözlerle uyanacaksınız.

Son bir tavsiye ise kendinizi ve çevrenizdekileri sevin. Sizi en çok huzur ve dinçlikle dolduracak olan şey budur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuz girin
Lütfen adınızı girin