Sosyal Medya İle İlgili Çarpıcı Gerçekler

9
Görüntüleme

Sosyal Medya, koca dünyayı küçücük hale getirdi. Uzaktaki tanıdıklarımızla iletişime geçme aracı olmaktan çıktı. Ve gayet çarpıcı bir hal aldı.

Bu faydasının yanında tam bir karmaşa oluşturdu desek yalan olmaz. İnsanlar sosyal medya olmadan önce nasıl yaşadığına dair bir şeyler hatırlamıyor ve sosyal medya olmadan yaşayamayacağına emin. Sosyal medyayı sevseniz de sevmeseniz de çarpıcı gerçeklerini görmezden gelemezsiniz.

1. Yalan haberlerler gerçeklerden daha hızlı yayılıyor

Özellikle facebookta dolaşan haberlerin dünya genelinde %20 – %40 arasının yalan olduğu biliniyor. Özellikle aşağıdaki görseli görmekten bıkkınlık geldi. Ayrıca son günlerde canlı yayın görüntüsüyle birkaç kişiden birini beğendirme, sayfamız kapanacak yorum atın, her beğeni 5 kuruş gibi haberler illet ettirdi. Bunlara hala inananlara akıl sağlığı diliyoruz.

2. Facebook nüfusu ülkemizin 19 katı

Facebook 1.5 milyar civarında bir nüfusu ile ülkemiz nüfusunun ortalama 19 katı nüfusa sahip.

3. Dünyada diş fırçasından daha çok cep telefonu kullanıcısı var

Dünyada 3.5 milyar diş fırçası kullanıcısının yanında 3.7 milyar kişide cep telefonu var.

4. En bağımlılık yaratan araç Facebook

Günde ortalama her insan 5 kez çevirimiçi oluyor ve hesabını kontrol ediyor. Sonra ise pinterest ve twitter geliyor.

5. Kadınların gözdesi Pinterest

Pintereste kayıtlı ve aktif kullanıcıların %70 ini kadınlar oluşturuyor.

6. En çok ziyaret edilen web sitesi

Tabiki google. Ardından Facebook ve Youtube. Görselde ise her ülkenin en çok ziyaret edilen web sitesi var. Ülkemizde google’da google diye aratmanın epey etkili olduğunu düşünüyorum 🙂

7. Twitter Kraliçesi kim?

Twitter’da en çok takipçisi olan isim Katy Perry. En son baktığımızda 84 milyon takipçisi vardı. Kendisine en yakın rakibi Barack Obama’ya 14 milyon kadar fark atmış üstelik. Hatta twitterda 50 milyon takipçi barajını aşan ilk isim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuz girin
Lütfen adınızı girin