Sizi 5 Daikada Korkutabilecek Kısa Korku Filmleri

29
Görüntüleme

Korku filmleri yapımcıları gerilimi genelde aniden çıkan sesler olarak düşünmekteler. Halbuki bu saçma görüşün dışına çıkabilmiş kısa filmler var. Bir ruh hali ya da atmosfer yaratma umuduyla uzun uzun gösterilen boş odalar, mutfak tezgahları gibi sahneler o kadar gereksiz geliyor mu size de? Bu listemizde normal insanları 5 dakikadan kısa bir süre içerisinde gerebilecek kısa filmleri derledik. Yapısal bir durum olduğu için korkmayanlar olacaktır. Fakat genelinizin gerilmenizi umut ediyoruz. Küçük bir not düşelim; iş yerinde izlemeye elverişli olmayan filmler de listenin içerisinde mevcut. Kendi kanaatinize kalmış.

10. Phil-a-del-phi-a

Bu kısa filmde iki çocuk değişik bir dünyadalar, çıkarılan yüksek sesler gizemli varlıklar tarafından ortadan kaybolmanızı sağlıyor. Filmde geçen büyük çocukla ilgili sahnede o ruh hali öyle güzel yansıtılmış ki insanları ekrana kilitlemeyi başarıyor. Film bir anlamda umudu da anlatıyor. Sessizlik, en gürültülü çığlıktır!

9. Torture Porn

Filmin adı her şeyi anlatıyor aslında. İşkence üzerine yoğunlaşmış bir film ve uç noktalarda şiddet içeriyor. Film kameralarla kaplı bir odada birinin gözlerini açmasıyla başlar. İçeri giren cerrah kendisine birisinin eşiyle birlikte olduğu için ölene kadar işkence göreceğini söyleyen bir metin okur. Fakat filmin ilginç yanı işkenceyi yapan mı yoksa işkence yapılan mı daha çok zevk alıyor belli değil.

8. Lot 254

Bir kamera koleksiyoncusu son aldığı kameranın ayarlarını yaparken içinde bulduğu kolay çıkarılabilir bir parça ve sonrasında gelişen olayları anlatan bu kısa film, gerçekten müthiş bir eser.

7. Lights Out

Bu listenin en çok bilinen filmi olan Lights Out yüz milyonlarca kişi tarafından izlendi. Bu başarının en büyük sebeplerinden birisi diyalog olmaması olabilir. Giflere çevrilen meşhur ışıkları açıp kapama sahnesi başarısının bir göstergesi. Film kazandığı ödülleri sonuna kadar hak ediyor.

6. The Cabin

Bu film korkutucu değil ürpertici olmasından dolayı ve animasyon olmasıyla diğerlerinden biraz farklı. Hattatam bir animasyon bile değil, birkaç çizim ile beraber sunulmuş fakat başarılı bir kısa film. Ormanda geceleyin kaybolan bir gezgin kendisine kalacak bir yer bulur. Burada duvarda 3 adet tablo görür. Sabah uyandığında ise yaşadığı şok bambaşkadır.

5. Breathe

Bu muhteşem ve ürkütücü video terkedilmiş bir binadaki iki kişiyi anlatıyor. Tuhaf bir ruh çağırma ayini yapıyorlar ve derin birer nefes alıyorlar. Bunun sonucunda bir kadın silüeti beliriyor. Silüeti tamamen yaşadıkları dünyaya çekmek için çabalayan biri ve silüetten korkan biri arasında yaşananlar konu olarak işleniyor.

4. Tuck Me In

Bir zamanlar Reddit’te iki cümleyle korku hikayeleri anlatın diye bir başlık epey popülerdi. En popüler yorumlardan biri ise adam çocuğuna yatağın altında canavar olmadığını söylemek için yatağın altına eğiliyor. Çocuğu da yatağın altında merhaba baba canavarlar var diyor. Bu hikayeyi 1 dakikalık bir kısa film olarak izleyebiliyoruz.

3. Stone

DoctorWho izleyenlerin aşina olabileceği bir kısa filmde bir labirentte el feneriyle dolaşan birisi ve etrafında beliren taştan melekler anlatılıyor. El fenerinin pilinin bitmesine kadar takip edilen kişi ve meleklerin canlanması anlatılıyor.

2. Night Watchmen

Yalnızca 1 dakika süren bu kısa filmde atmosfer ve hayal gücü insanı gerçekten içine çekiyor. Ortağını arayan ve tel çitlerin arkasında yaralı olarak bulan bir polis memurunu anlatan film, son kısmını sizin hayal gücünüze bırakıyor.

1. Tea Time

Kasti olarak amatörce ve uçuk çekilmiş çok az film vardır ve bu yüzden tutabilir. Film başlamadan önce korkunç şeyler yaptığı aşikar olan kadın gayet normal bir şekilde hayatına devam etmekte. Eşiyle içeceğini çayını hazırlıyor, kedisinin mamasını veriyor. Sonra kocası görünüyor ve filmin sonunda ise kedisi. Çekim kailtesi kasti olarak kötü yapılmış bu film, çirkinliğiyle izleyenleri kendine çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuz girin
Lütfen adınızı girin