Game Of Thrones Karakterleri Gerçek Hayatta Nerede Yaşardı

7
Görüntüleme

Diyelimki Game Of Thrones karakteri Daenerys Targaryen sizsiniz, Westeros’u almanız gerekiyor, tek bir krallık istiyorsunuz, 3 tane ejderhanız var. Dünya’nın neresinde yaşardınız?

Epey kafa bulandırıcı değil mi? Game of Thrones şüphesiz son yılların en çok izlenen dizilerinden birisi. Hakkında yazılanların çizilenlerin ve teorilerin haddi hesabı yok.
Hazır sezon arasındayken karakterler dizideki kimlikleriyle yaşıyor olsaydı bu sezon arasını nerede geçirirdi hiç düşündünüz mü?

Jon Snow

Hornstandir Doğa Koruma Alanı, İzlanda


Omuzlarındaki kürk ve Kara Kale’de geçirdiği zamana bağlı olarak kasvetli yerleri seviyor diyebiliriz. İzlanda’daki bu bölge ulaşması güç ve gittiğinize değecek kadar muhteşem. Ayrıca İzlanda, Game Of Thrones çekimlerinin yapıldığı yerlerden birisi. Neden olmasın.

Gece Kralı

Dracula’nın Kalesi, Romanya


Akgezenlerin liderini çok özel bir konumda olan bu bölgeye layık görüyoruz. Dracula’nın kalesi stratejik olarakta önemli bir konumda bulunuyor. Gece Kralımız burada ordusunu hazırlayabilir ve Jon Snow’dan uzak durabilir.

Joffrey

Hayalet Şehir, Hindistan


Ne kadar can sıkıcı bir karakterdin sen öyle Kral Joffrey. Seni Hindistan’ın hatta o bölgenin en lanetli yerine layık gördük. Güneş battıktan sonra ziyaret edilemeyen bir yer burası. Gece gidenlerin geri dönmediği söylenir. Sana da bu yaraşır annesinin bir tanesi.

Daenerys Targaryen ve Ejderhaları

Easter Adası, Şili


Ejderhalar için özellikle muhteşem bir konum olan bu bölge Daenerys için gayet mantıklı. Rapa Nui halkı tarafından yapılmış bu heykeller, adayı iyice ıssızlaştırmış.

Bran ve Kurdu Yaz

Wolf Creek Krateri, Avusturalya


Tamam kurt öldü ama dizide giden geri gelebiliyor. Bkz. Jon Snow. O yüzden kurt yaşıyormuş gibi beraber takılsınlar. Meteor çarpması sonucu oluşan bu krater iyi korunmuş halde ve 1947 de keşfedildi. Halen birçok hikayeye konu oluyor. Belki de Bran’in yeni rüyalarına ilham verir.

Tormund Thunderfist

Togiak Ulusal Vahşi Yaşam Bölgesi, Alaska


Ne de olsa bir yabani ve kendisini doğal alanında gibi hissedebilir. Lady Brienne kendisine eşlik bile edebilir. Aralarında çıkacak kıvılcım burada ateş olabilir. Bu bölge insanlara ev sahipliği yapabilecek bir bölge değil. Ama Tormund için problem teşkil etmeyecektir.

Sansa Stark

Ko Khai, Tayland


Başından geçenlere bakılırsa buraya gönderilmesi en mantıklısı. Biraz yalnız takılması için egzotik bir ortama ihtiyacı var. Puket’ten 30 dakika uzaklıkta ama ulaşması zor. Bu müthiş manzara görülmeli. Ayrıca beyaz teni için kendisine 100 faktör güneş kremi öneriyoruz.

Arya Stark

Amazon Yağmur Ormanları, Brezilya


Arya zaten kendisi tam bir amazon. Burayı çok seveceğinden şüphe yok. Brezilya, Peru, Kolombiya gibi 9 ülkeye yayılan bu bölgede rahatlıkla kaybolabilir.

Siz olsanız nereye giderdiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuz girin
Lütfen adınızı girin