50 İlk Öpücük Filmi Gerçek Oldu

10
Görüntüleme

İngiltere’de yaşayan bir kadın her sabah uyandığında tıpkı 50 İlk Öpücük filmindeki gibi sevgilisini, hayatını, işini, her şeyini unutuyor.

50 İlk Öpücük filmi birçoğumuzu derinden etkilemiştir. Adam Sandler ve Drew Berrymore öyle güzel bir performans sergilemişti ki bizleri ekrana kilitlemeyi başarmışlardı.

Hatırlatacak olursak Drew Berrymore her sabah uyandığında geçirdiği kazadan dolayı hafızası bir önceki güne uyanıyordu. Adam Sandler ise bunu bilmeden onunla tanışmış ve gerçeği öğrendikten sonra her yeni günün sabahında sevdiği kızı tekrar elde etmek için uğraşlar vermişti.

Bu hem eğlenceli hem de yürek burkan filmin senaryosu gerçek hayatta birilerinin başına gelir mi diye beklerken, beklenen oldu.
Jenny Gisby 21 yaşında ve İngiltere’de yaşıyor. Neredeyse her sabah uyandığında neredeyse sıfır yepyeni bir hafızayla güne başlıyor.

Nörolojik bir bozukluktan dolayı ataklar geçiriyor ve hafızası sürekli sıfırlanıyor.
Bir gün işyerinde aniden bayılmış, ambulansla hastaneye kaldırılmış ve birkaç gün komada kalmış.

Ardından Fonksiyonel Nörolojik Bozukluk teşhisi konmuş ve hafıza kayıpları başlamış.

Ardından Jenny bir karalama defteri oluşturmuş. İçini fotoğraf ve anılarıyla doldurmuş. Bu sayede erkek arkadaşını hatırlayabiliyor.

Jenny’deki bu bozukluk 50 İlk Öpücük filmindeki kadar uç noktalarda değil. Uyandığında sıfır hafıza ile başlasa da yarım saat içerisinde birçok şeyi tekrar hatırlayabiliyor. Fotoğraflara bakmak süreci hızlandırıyormuş. Uyandığında yanında yatan kişiyi hatırlayamamak işin en kötü tarafı diyor. Ama erkek arkadaşına sahip olduğu için çok mutlu. Her gün bıkmadan kendisine her şeyi hatırlatıyormuş. En az film kadar romantik bence!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuz girin
Lütfen adınızı girin